W jaki sposób łatwo i tanio przelać pieniądze do Anglii?

listopad 25, 2019

Warto pamiętać, że przelewy zagraniczne nie muszą być bardzo drogie. Wystarczy wybrać odpowiednia instytucję, porównać oferty i wybrać tę, która jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Zobacz, jaka forma wysyłki najbardziej się opłaca, czy korzystanie z przelewów online, a może oferta internetowego kantoru.

Zagraniczne przelewy walutowe

Wielu Polaków wyjechało na emigrację, zostawiając swoje rodziny. Pamiętają o nich i często pomagają również materialnie. Tak samo w przypadku, kiedy opuszczamy kraj i chcemy przelać pieniądze na nasze walutowe konto. O czym musimy pamiętać? Bardzo ważne jest, że gdy chcemy wykonać przelew, musimy pamiętać o odpowiedniej nomenklaturze, która jest nieodzowna dla przelewów międzynarodowych. Jednym z podstawowych pojęć będzie SWIFT, który składa się z 8 do 11 znaków. Jest to kod identyfikacji bankowej, do którego zostanie wysłany przelew. Drugim ważnym pojęciem jest IBAN, jest to kod krajowy, składający się z dwóch cyfr kontrolnych, numeru jednostki organizacyjnej i podporządkowanemu numerowi rachunku. Pamiętajmy, że jest to międzynarodowy zapis rachunku bankowego. Staje się to niezwykle ważne, kiedy chcemy wysyłać tanie przelewy do Anglii. Musimy zrobić to poprawnie.

Przelewy walutowe na Poczcie Polskiej

Nie wszyscy pamiętają, że również na Poczcie Polskiej możemy skorzystać z zagranicznych przekazów pocztowych. Koszty przelewu będą uzależnione od wysokości całego przelewu. Możemy wcześniej je obliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie internetowej poczty. Na blankiecie pocztowym odpowiedniego dla międzynarodowych przekazów, możemy wysłać kwotę podaną w złotówkach. Należy pamiętać, że wartość przelewu zostanie przeliczona według aktualnego kursu.

Szybkie przelewy oraz przelewy bankowe

Nie tylko banki oferują szybkie przelewy zagraniczne. Na rynku działa mnóstwo niezależnych firm, które zlecają szybkie przelewy pomiędzy Polską a Wielka Brytanią. Koszty ustalone są indywidualnie, najczęściej pozostaną uzależnione od kwoty przelewu. W przypadku pozabankowych firm, które oferującą swoje usługi, najczęściej zyskujemy nie tylko oszczędności, ale i czas. Jeśli zależy nam, aby pieniądze szybko znalazły się u adresata, szybkie przelewy będą idealnym rozwiązaniem. Niektóre z instytucji reklamują się, że przelew może być u adresata nawet po 30 minutach.

Kantor internetowy

Ciekawą formą przesyłania pieniędzy z Polski do UK, mogą być przelewy zagraniczne oferowane za pośrednictwem walutowych kantorów. W większości kantory walutowe charakteryzują się niskim spreadem – różnica pomiędzy ceną sprzedaży a kursem kupna określonej waluty. Jeśli chcemy skorzystać z tego rozwiązania, będą nam potrzebne dwa konta. Jedno walutowe, drugie złotówkowe, posłużą nam one do wykonania przelewów bezpośrednio w kantorze online. Koszt takiej operacji to zazwyczaj kilka złotych, w zależności od wysokości i rodzaju waluty.

W zależności od predyspozycji jest wiele dostępnych opcji, z których możemy skorzystać wysyłając pieniądze z Polski do Anglii. Wystarczy porównać koszty wszystkich dostępnych usług i wybrać odpowiednia dla nas ofertę.

Kredyt hipoteczny a indywidualne możliwości finansowe

listopad 25, 2019

Jeżeli pragniemy zaciągnąć poważne zobowiązanie, jakim jest kredyt hipoteczny, niezmiernie ważną rolę odgrywa tutaj nasza indywidualna sytuacja finansowa. Jest ona brana pod uwagę zarówno przez banki w procesie oceny naszej zdolności kredytowej, jak i ma znaczenie dla nas samych, abyśmy mogli określić nasze realne możliwości spłaty zobowiązania. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że jego zabezpieczeniem jest nieruchomość. W razie niewywiązywania się przez nas z umowy bank ma prawo przejąć nasz dom, czy też mieszkanie. Trzeba zatem pamiętać o tym, aby zachować zdrowy rozsądek i nie zaciągać zobowiązań, których nie jesteśmy w stanie spłacić.

Co ma znaczenie w ocenie naszej sytuacji finansowej?

Z pewnością jednym z kluczowych zagadnień jest bilans naszych zarobków z wydatkami. Musimy wziąć pod uwagę takie kwestie jak regularność oraz wysokość osiąganych przychodów, a także koszty, jakie ponosimy miesięcznie w związku z utrzymaniem, czy też innego rodzaju zobowiązaniami. Dodatkowo pamiętać należy również o tym, że nie powinniśmy planować naszego budżetu bez zachowania pewnego marginesu swobody. Musimy mieć bowiem do dyspozycji jakiś zapas finansowy. Trzeba wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia nieprzewidzianych wydatków, czy też nieoczekiwanych sytuacji. Oprócz tego musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeżeli nasze możliwości finansowe przedstawiają się na dany moment zadowalająco, mogą pojawić się niespodziewane komplikacje. Należy być przygotowanym na tego rodzaju problemy i mieć opracowaną strategię działania w takich chwilach.

Bank weryfikuje naszą zdolność kredytową w oparciu właśnie o kwestię zarobków i wydatków, ale również sięga do historii kredytowej swoich klientów. Chodzi tutaj o zobowiązania, które zaciągnęliśmy w przeszłości. Istotne jest to, czy je uregulowaliśmy i czy nie występowały z tego tytułu żadne problemy. Zła historia kredytowa może uniemożliwić nam wzięcie kredytu hipotecznego. Może się to wydawać nieco niesprawiedliwe, ponieważ mogliśmy przecież wyjść z dawnych kłopotów finansowych. Niemniej jednak bank nie ma dostępu do pełnego obrazu sytuacji i dla niego takie zagadnienia mają bardzo duże znaczenie, ponieważ w ten sposób ocenia on nasze możliwości dokonywania terminowych spłat rat dotyczących zaciągniętego zobowiązania. W kwestiach finansowych odpowiedzialność oraz racjonalizm są kluczowe. Wiele mówi się obecnie o tym, że brak historii kredytowej również nie jest pozytywnym aspektem w oczach banków – wówczas nie mają one do dyspozycji zbyt wielu danych, które określałyby naszą wiarygodność jako kredytobiorcy.

Osobista sytuacja finansowa jest bardzo ważna zarówno z perspektywy banku, jak i naszej. Wszelkie zobowiązania tego rodzaju muszą być bowiem zaciągane z rozsądkiem. Należy zatem naprawdę przyłożyć się do przeprowadzenia analizy swoich możliwości w obszarze budżetu. Jest to bardzo istotna kwestia i nie możemy jej ignorować.