Rodzaje kredytów gotówkowych

luty 14, 2017

Kredyt gotówkowy to inaczej mówiąc zobowiązanie kredytobiorcy wobec banku w którym zaciągnięto kredyt. Kredyt gotówkowy może być wykorzystywany na dowolny cel i wcale nie musimy określać go w momencie wnioskowania o przyznanie kredytu gotówkowego. Polski system bankowy umożliwia nam zaciągnięcie różnego rodzaju kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy

Ten rodzaj kredytu zaciągamy zazwyczaj w bankach lub też winnych instytucjach finansowych w postaci środków pieniężnych przelewanych na podany przez nas rachunek bądź też wypłacane są bez pośrednio do ręki kredytobiorcy. Zazwyczaj kredyt gotówkowy zaciągany jest na wypełnienie dziury w domowym budżecie bądź też na zakup sprzętu RTF, AGD czy tez na niewielki remont mieszkania, bądź inne pilne wydatki. Kredyt gotówkowy jest udzielany zarówno firmom jak i osobom fizycznym. W przypadku firm środki pieniężne przeznaczane sa na poprawę płynności firmy lub zakup niezbędnych urządzeń. Zaciągając kredyt gotówkowy bank najczęściej wymaga od nas przedstawienia zaświadczenia o wysokości uzyskanych dochodów oraz o zatrudnieniu. Wysokość udzielanego kredytu jest uzależniona głównie od wysokości naszego dochodu, im dochód wyższy tym większą szansa na udzielenie większego kredytu. Kredyt gotówkowy to zazwyczaj zobowiązanie krótkoterminowe, a okres spłat jest nie dłuższy niż 10 lat.

Limit w koncie

Tego rodzaju kredyt gotówkowy występuje wówczas gdy klient posiada otwarty rachunek bankowy. Jest to odmiana zobowiązania gotówkowego, klient posiada otwartą linię debetową i może w każdej chwili pobrać gotówkę którą przyznał mu bank. Wysokość takiego kredytu waha się z reguły od 5 do 8 tysięcy i jest uruchamiany na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. W przypadku tego rodzaju kredytu odsetki naliczane sa tylko od kwoty wykorzystanej przez kredytobiorcę.

Karta kredytowa

To również jeden z rodzajów kredytu gotówkowego. Karta jest wydawana zazwyczaj do istniejącego już konta. Kredyt jest bardzo prosty w obsłudze i polega tylko na wpłacie lub wypłacie środków przyznanych kredytobiorcy przez bank. Kredyt jest bezpłatny do czasu kiedy klient spłaca zadłużenie w okresie bez odsetkowym . Pobierana jest jedynie prowizja oraz opłata za obsługę karty.