Jak dostać pożyczkę? Kilka bazowych wskazówek.

marzec 02, 2018

Jak uzyskać pożyczkę? Z nami nauczysz się tego w kilku prostych krokach. Przede wszystkim mądrze zarządzaj swoimi finansami. Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, musisz upewnić się, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę. Po pierwsze, dobrze się przyjrzyj swoim finansom. Zacznij od utworzenia budżetu zawierającego wszystkie roczne wydatki i roczny dochód. Dzięki temu uzyskasz przejrzysty obraz swojej sytuacji finansowej. Po wprowadzeniu budżetu możesz ustawić plan oszczędnościowy dla swojego depozytu… i upewnij się, że się go trzymasz! Zmniejsz swoje długi i zmniejsz limit kredytowy na swoich kartach kredytowych, ponieważ pomoże ci to w spłaceniu wniosku o pożyczkę, po szczegółowe informacje wejdź na http://www.kredytnazycie.pl/.

Sprawdź swoją historię kredytową.

Większość kredytodawców przeprowadzi kontrolę kredytową, gdy złożysz wniosek o pożyczkę, więc dobrze jest znać historię kredytową. Nie musisz posiadać karty kredytowej wcześniej, aby mieć wgląd w plik kredytowy, ponieważ samo złożenie wniosku o pożyczkę może spowodować pojawienie się rachunku na Twojej historii kredytowej. Utrzymuj także niskie stawki pożyczek, ponieważ zbyt wiele odrzutów może źle wpłynąć na twoją historię.

Znajdź właściwą pożyczkę.

Wykonaj porządne badania, aby znaleźć pożyczkę, która najbardziej Ci odpowiada. Wróć do swojego budżetu, decydując, czy spłaty tygodniowe, co dwa tygodnie czy miesięczne będą dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Sprawdź, czy możesz dokonać dodatkowych spłat lub w razie potrzeby zmienić pożyczkę. Czy możesz żyć ze zmienną stawką i niepewnością możliwych zmian stóp, czy wolisz znać swoje dokładne spłaty i uzyskać stałą stawkę? Dowiedz się o wszelkich opłatach związanych z pożyczką, lepiej poznać je z góry, a później nie wpaść w niemiłą niespodziankę.

Bądź szczery w swojej aplikacji.

Szczerze deklaruj swoje dochody i uwzględnij wszystkie swoje zobowiązania i wydatki. Jeśli pożyczkodawca odkryje, że masz więcej kart kredytowych niż ujawniłeś, twoja pożyczka może zostać odrzucona z powodu nieujawnienia.

Zbierz swoje dokumenty.

Utwórz listę kontrolną ze wszystkimi dokumentami potrzebnymi do złożenia wniosku o pożyczkę i zaznacz je podczas ich zbierania. Będziesz musiał dostarczyć kopie dokumentów gotowych pod ręką, ale inne mogą wymagać dokumentów od stron trzecich, a to może trochę potrwać. Niekompletne wnioski mogą przedłużyć proces składania wniosku i być przyczyną odmowy udzielenia pożyczki.

Jak mądrze wybrać kredyt gotówkowy?

styczeń 11, 2018

Problemy finansowe lub inny powód, dla którego często jesteśmy zmuszeni pożyczyć pieniądze od banku nigdy nie są sytuacją dla nas komfortową, jednak gdy już zdecydujemy się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem i nie wybierać konkretnej oferty kredytowej pod wpływem chwili, a tym bardziej presji czasu, co dzieje się bardzo często, a potem powoduje ogromne rozczarowanie i trudności z późniejszymi spłatami zaciągniętych zobowiązań, które miesiącami (lub latami) obciążają nasz domowy budżet i spędzają nam sen z powiek. To wcale nie musi tak wyglądać. Jeśli podjęcie decyzji o danym kredycie jest świadome i poprzedzone głęboką analizą, spłata również może przebiegać pomyślnie, nie powodując u nas niepotrzebnej frustracji, czy niezadowolenia. Aby tak się stało, musimy mieć na uwadze kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się, wybierając ten najkorzystniejszy dla nas kredyt gotówkowy, zobacz co najlepiej wybrać na portalbankowy.info.

Najważniejszy element, który powinien decydować o wyborze przez nas konkretnej oferty , to wysokość oprocentowania naszego ewentualnego kredytu. Poza tym nie można zapomnieć o innym dodatkowych warunkach stawianych przez instytucje bankowe. Są to: comiesięczne odsetki doliczane do naszych głównych rat, prowizja dla banku za udzielenie kredytu, a nawet opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, czy konieczność założenia odrębnego rachunku w danym banku specjalnie na potrzeby danej pożyczki (i oczywiście opłacanie go przez cały okres kredytowania). Do tego wszystkiego dojść mogą inne warunki i ukryte „kruczki”, dlatego trzeba być bardzo rozważnym. Wszystkie wymienione wyżej koszty tworzą sumę naszych comiesięcznych rat. Szczegółowy harmonogram spłat ustalamy z bankiem na samym początku jeszcze zanim podpiszemy umowę kredytową. Spłata naszego kredytu gotówkowego może być dłuższa (wtedy raty są niższe) bądź krótsza (z nieco wyższymi ratami). Warto na samym początku dowiedzieć się również o możliwość szybszej spłaty naszego zobowiązania. Powinniśmy zasięgnąć informacji, na jakich zasadach są naliczane odsetki w przypadku, gdy spłacimy nasze zobowiązanie w całości albo tylko w części. To może okazać się dla nas bardzo istotne, ponieważ nadpłacanie kredytu może niejednokrotnie skutkować dla nas korzystną zmianą harmonogramu spłat i obniżeniem wysokości dalszych rat naszego kredytu. Co ważne, przy nadpłacaniu pożyczki, spłacamy jedynie zadłużenie, a bank nie zarabia na odsetkach. Często to bardzo mądre posunięcie, szczególnie gdy mamy w perspektywie inne dodatkowe koszty, których niestety uniknąć nie jesteśmy w stanie.

3. Ubezpieczenie kredytu

Ważnym czynnikiem jest również ubezpieczenie naszego ewentualnego kredytu. Nie jest ono obowiązkowe, o czym bank często nas nie informuje, ale jest dobrym wyjściem, gdy pożyczamy od banku większą sumę. Zabezpiecza nas ono przed kilkoma sytuacjami (strata pracy, czy śmierć nawet kredytobiorcy), które mogą powodować trudności w spłacie naszego zadłużenia. Gdy już zdecydujemy się na ten dodatkowy koszt, upewnijmy się również, co zawiera się w tym ubezpieczeniu, bo nie zawsze opiewa ona na to, czego byśmy oczekiwali.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie opisane wyżej czynniki, spłata zaciągniętego przez nas zobowiązania przebiegnie pomyślnie, a by nie będziemy mieć poczucia, że daliśmy się oszukać i przez miesiące (bądź lata) żyć w spokoju i z myślą, że zrobiliśmy wszystko, co uczynić należało.