Jak mądrze wziąć kredyt samochodowy?

lipiec 18, 2018

Jeśli jesteś jednym z 4 na 10 nowych posiadaczy kredytów samochodowych, możesz po prostu spłacić swój kredyt dłużej niż będziesz mieć ten pojazd. Okazuje się bowiem, że 42% nowych kredytów samochodowych w ubiegłym roku miało okres pożyczki wynoszący 6 lat lub więcej. Zwróć uwagę na “lub więcej”, co może oznaczać siedem lub więcej lat.

Oto rzeczy, które musisz wiedzieć o długości następnego lub obecnego kredytu samochodowego:

Jak długo zazwyczaj posiadasz samochód?
Podczas gdy średnie krajowe są pomocne, twoja osobista średnia jest tym, co wpłynie na twoje finanse. Czy utrzymujesz swoje samochody przez 3 lata, 5 lat lub 7 lat? Dłużej? Miej ten numer na uwadze, aby sprawdzić, czy po wymianie samochodu zawdzięczasz saldo nowego kredytu samochodowego. Na przykład, powiedzmy, że trzymasz swoje samochody przez średnio 5 lat, a Ty wyciągasz pożyczkę na pojazd o wartości 20 000 zł. Posiadanie pożyczki, która wynosi 6 lat lub dłużej, utrzymywałoby dług w momencie handlu samochodem.

Naprawdę pomyśl o swoich potrzebach i swoim budżecie, zanim podejmiesz kroki. Pamiętaj także, że wartość twojego poprzedniego pojazdu jest wartością negocjacyjną. Zadzwoń z wyprzedzeniem, aby zadać pytanie, ile twój stary samochód może być wart, zanim go weźmiesz jako zastaw na pożyczkę.

Czy możesz refinansować na niższą stawkę?
Twój kredyt mógł nie być świetny, gdy kupiłeś swój samochód. W związku z tym Twoje oprocentowanie może być znacznie wyższe niż obecnie kwalifikujesz. Obniżenie odsetek z 10% do 3% na pożyczkę o wartości 20 000 zł z 5-letnim kredytem pozwoliłoby zaoszczędzić 65 zł miesięcznie. Możesz wtedy użyć zaoszczędzonych 65, aby spłacić pożyczkę o kilka miesięcy szybciej.

Czasami można zaciągnąć dłuższy kredyt samochodowy, ponieważ można uzyskać jedynie wysokie oprocentowanie, a miesięczne płatności byłyby zbyt wysokie w przypadku pożyczki krótkoterminowej. Twoja alternatywa polegała na tym, żeby w ogóle nie mieć pojazdu. Ale jeśli możesz teraz zmniejszyć swoje zainteresowanie, możesz zaoszczędzić miesiące z kwoty płatności i utrzymać niskie płatności. Jeśli nie masz pewności, jak wygląda Twój obecny kredyt, wyciągnij raporty kredytowe od wszystkich kilku biur. Raportów kredytowych.

Upewnij się, że kwestionujesz wszelkie błędy i spłacasz wszystkie rachunki kart kredytowych i pożyczek na czas przez co najmniej 3 miesiące, starając się zmniejszyć saldo karty. Następnie porównaj oferty pożyczek z Twojego banku, unii kredytowej i innych źródeł. Pamiętaj, że nie ma opłaty za refinansowanie kredytu samochodowego.

Czy chcesz teraz kupić samochód?
Każda decyzja finansowa wiąże się z kosztem alternatywnym, za który możesz wydawać pieniądze. Jeśli Twój obecny pojazd działa dobrze, możesz poczekać. Jednakże, jeśli masz zbliżające się naprawy lub planowane prace konserwacyjne, które mogą stać się drogie, może to być świetny czas na wymianę samochodu. Poświęć chwilę na spodziewane wydatki na konserwację, abyś mógł porównać tę kwotę z kosztem zakupu nowego pojazdu.

Kupno i finansowanie nowego kredytu samochodowego może być skomplikowanym i kosztownym procesem. Ale dzięki niewielkiej wstrzemięźliwości finansowej i przemyślanemu budżetowi zaoszczędzisz pieniądze, a może uda się uzyskać ładniejszy samochód. Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z arkuszem zakupów kredytu konsumenckiego – takich jest sporo w sieci, a stanowią naprawdę dużą pomoc dla wszystkich osób, które są zainteresowane zrobieniem dobrego interesu i znalezieniem kredytu samochodowego, który się po prostu w danej sytuacji opłaca najlepiej.