W jaki sposób łatwo i tanio przelać pieniądze do Anglii?

listopad 25, 2019

Warto pamiętać, że przelewy zagraniczne nie muszą być bardzo drogie. Wystarczy wybrać odpowiednia instytucję, porównać oferty i wybrać tę, która jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Zobacz, jaka forma wysyłki najbardziej się opłaca, czy korzystanie z przelewów online, a może oferta internetowego kantoru.

Zagraniczne przelewy walutowe

Wielu Polaków wyjechało na emigrację, zostawiając swoje rodziny. Pamiętają o nich i często pomagają również materialnie. Tak samo w przypadku, kiedy opuszczamy kraj i chcemy przelać pieniądze na nasze walutowe konto. O czym musimy pamiętać? Bardzo ważne jest, że gdy chcemy wykonać przelew, musimy pamiętać o odpowiedniej nomenklaturze, która jest nieodzowna dla przelewów międzynarodowych. Jednym z podstawowych pojęć będzie SWIFT, który składa się z 8 do 11 znaków. Jest to kod identyfikacji bankowej, do którego zostanie wysłany przelew. Drugim ważnym pojęciem jest IBAN, jest to kod krajowy, składający się z dwóch cyfr kontrolnych, numeru jednostki organizacyjnej i podporządkowanemu numerowi rachunku. Pamiętajmy, że jest to międzynarodowy zapis rachunku bankowego. Staje się to niezwykle ważne, kiedy chcemy wysyłać tanie przelewy do Anglii. Musimy zrobić to poprawnie.

Przelewy walutowe na Poczcie Polskiej

Nie wszyscy pamiętają, że również na Poczcie Polskiej możemy skorzystać z zagranicznych przekazów pocztowych. Koszty przelewu będą uzależnione od wysokości całego przelewu. Możemy wcześniej je obliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie internetowej poczty. Na blankiecie pocztowym odpowiedniego dla międzynarodowych przekazów, możemy wysłać kwotę podaną w złotówkach. Należy pamiętać, że wartość przelewu zostanie przeliczona według aktualnego kursu.

Szybkie przelewy oraz przelewy bankowe

Nie tylko banki oferują szybkie przelewy zagraniczne. Na rynku działa mnóstwo niezależnych firm, które zlecają szybkie przelewy pomiędzy Polską a Wielka Brytanią. Koszty ustalone są indywidualnie, najczęściej pozostaną uzależnione od kwoty przelewu. W przypadku pozabankowych firm, które oferującą swoje usługi, najczęściej zyskujemy nie tylko oszczędności, ale i czas. Jeśli zależy nam, aby pieniądze szybko znalazły się u adresata, szybkie przelewy będą idealnym rozwiązaniem. Niektóre z instytucji reklamują się, że przelew może być u adresata nawet po 30 minutach.

Kantor internetowy

Ciekawą formą przesyłania pieniędzy z Polski do UK, mogą być przelewy zagraniczne oferowane za pośrednictwem walutowych kantorów. W większości kantory walutowe charakteryzują się niskim spreadem – różnica pomiędzy ceną sprzedaży a kursem kupna określonej waluty. Jeśli chcemy skorzystać z tego rozwiązania, będą nam potrzebne dwa konta. Jedno walutowe, drugie złotówkowe, posłużą nam one do wykonania przelewów bezpośrednio w kantorze online. Koszt takiej operacji to zazwyczaj kilka złotych, w zależności od wysokości i rodzaju waluty.

W zależności od predyspozycji jest wiele dostępnych opcji, z których możemy skorzystać wysyłając pieniądze z Polski do Anglii. Wystarczy porównać koszty wszystkich dostępnych usług i wybrać odpowiednia dla nas ofertę.

Kredyt hipoteczny a indywidualne możliwości finansowe

listopad 25, 2019

Jeżeli pragniemy zaciągnąć poważne zobowiązanie, jakim jest kredyt hipoteczny, niezmiernie ważną rolę odgrywa tutaj nasza indywidualna sytuacja finansowa. Jest ona brana pod uwagę zarówno przez banki w procesie oceny naszej zdolności kredytowej, jak i ma znaczenie dla nas samych, abyśmy mogli określić nasze realne możliwości spłaty zobowiązania. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że jego zabezpieczeniem jest nieruchomość. W razie niewywiązywania się przez nas z umowy bank ma prawo przejąć nasz dom, czy też mieszkanie. Trzeba zatem pamiętać o tym, aby zachować zdrowy rozsądek i nie zaciągać zobowiązań, których nie jesteśmy w stanie spłacić.

Co ma znaczenie w ocenie naszej sytuacji finansowej?

Z pewnością jednym z kluczowych zagadnień jest bilans naszych zarobków z wydatkami. Musimy wziąć pod uwagę takie kwestie jak regularność oraz wysokość osiąganych przychodów, a także koszty, jakie ponosimy miesięcznie w związku z utrzymaniem, czy też innego rodzaju zobowiązaniami. Dodatkowo pamiętać należy również o tym, że nie powinniśmy planować naszego budżetu bez zachowania pewnego marginesu swobody. Musimy mieć bowiem do dyspozycji jakiś zapas finansowy. Trzeba wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia nieprzewidzianych wydatków, czy też nieoczekiwanych sytuacji. Oprócz tego musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeżeli nasze możliwości finansowe przedstawiają się na dany moment zadowalająco, mogą pojawić się niespodziewane komplikacje. Należy być przygotowanym na tego rodzaju problemy i mieć opracowaną strategię działania w takich chwilach.

Bank weryfikuje naszą zdolność kredytową w oparciu właśnie o kwestię zarobków i wydatków, ale również sięga do historii kredytowej swoich klientów. Chodzi tutaj o zobowiązania, które zaciągnęliśmy w przeszłości. Istotne jest to, czy je uregulowaliśmy i czy nie występowały z tego tytułu żadne problemy. Zła historia kredytowa może uniemożliwić nam wzięcie kredytu hipotecznego. Może się to wydawać nieco niesprawiedliwe, ponieważ mogliśmy przecież wyjść z dawnych kłopotów finansowych. Niemniej jednak bank nie ma dostępu do pełnego obrazu sytuacji i dla niego takie zagadnienia mają bardzo duże znaczenie, ponieważ w ten sposób ocenia on nasze możliwości dokonywania terminowych spłat rat dotyczących zaciągniętego zobowiązania. W kwestiach finansowych odpowiedzialność oraz racjonalizm są kluczowe. Wiele mówi się obecnie o tym, że brak historii kredytowej również nie jest pozytywnym aspektem w oczach banków – wówczas nie mają one do dyspozycji zbyt wielu danych, które określałyby naszą wiarygodność jako kredytobiorcy.

Osobista sytuacja finansowa jest bardzo ważna zarówno z perspektywy banku, jak i naszej. Wszelkie zobowiązania tego rodzaju muszą być bowiem zaciągane z rozsądkiem. Należy zatem naprawdę przyłożyć się do przeprowadzenia analizy swoich możliwości w obszarze budżetu. Jest to bardzo istotna kwestia i nie możemy jej ignorować.

Na co zwracać uwagę

wrzesień 25, 2019

Kredyty konsolidacyjne stają się z roku na rok coraz bardziej popularne i coraz częściej po nie sięgamy. Jeżeli już ostatecznie wyrazimy chęć skonsolidowania swoich kredytów powinniśmy przeprowadzić dokładną analizę rynku i spośród wielu wybrać taki który będzie dla nas najbardziej korzystny i opłacalny. W tym celu powinniśmy złożyć zapytanie kredytowe do kilku banków jednocześnie. Oceniając zasadność i opłacalność przedsięwzięcia warto zwrócić szczególną uwagę na:

• wysokość raty po konsolidacji – powinna być ona niższa od sumy naszych dotychczasowych obciążeń, chyba że łączeniu kredytów towarzyszy drastyczne skrócenie okresu finansowania,

• całkowita kwota do spłaty – im kwota niższa tym lepiej, jednak mając na uwadze wydłużenie okresu finansowania i ewentualną prowizję za udzielenie kredytu konsolidacyjnego,

• nowy okres spłaty – im dłuższy tym niższa kwota miesięcznej raty jednak wyższa całkowita kwota do spłaty kredytu,

• prowizję za udzielenie kredytu – może okazać się, że konsolidacja kredytów wymagać będzie zapłacenia dodatkowej prowizji, warto zwrócić na to uwagę,

• Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO) – wskaźnik ten służy szybkiemu porównywaniu ofert kredytowych dostępnych na rynku, jednak nie uwzględnia on niektórych opłat dodatkowych. Jest to jednak dobry parametr wspierający wstępną ocenę ofert i warto się nim sugerować,

• konsekwencje wynikające z opóźnień w spłacie raty – warto sprawdzić czy w przypadku kiedy pojawią się problemy bank nie podwyższy nam oprocentowania lub nie wypowie umowy kredytowej,

• wymagane zabezpieczenia – zdecydowanie lepsze warunki mogą wymagać dodatkowego zabezpieczenia kredytu np. hipoteką, a to rodzi dodatkowe koszty związane z wyceną nieruchomości czy też koniecznością dokonania wpisu w księdze wieczystej.

Kredyt konsolidacyjny to niewątpliwie szereg korzyści. Zaczynając od wygody związanej z obsługą jednej raty, poprzez oszczędność czasu, na zmniejszeniu kwoty miesięcznej raty kończąc. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zaciągały kredyty w warunkach wysokich stóp procentowych. Ich aktualny poziom zachęca do konsolidacji.

Połączenie kilku zobowiązań w jedno większe pozwala również na obniżenie kwoty miesięcznej raty, która w wyniku niesprzyjających okoliczności rujnować może nasz domowy budżet, na przykład w sytuacji gdy wziąłeś kredyt na samochód a także gotówkowy na jego naprawy - warto go skonsolidować. Dobre kredyty na samochód znajdziesz na 17BBANKÓW.com.

Czy lokaty są bezpieczne

lipiec 11, 2019

Zastanawiając się nad założeniem lokaty bardzo często zastanawiamy się czy lokata jest bezpieczna i to właśnie kwestia bezpieczeństwa naszych oszczędności jest coraz częściej jest dominującym kryterium wyboru oferty oszczędnościowo-inwestycyjnej. Trend ten nasilił się po kilku aferach bankowych gdzie wiele osób straciło oszczędności swojego życia i cały wpłacony na lokatę kapitał. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem straty części, a czasami nawet całości ulokowanych oszczędności. W większości przypadków związanych z inwestowaniem pieniędzy potencjał zysków jest proporcjonalny do poziomu podejmowanego ryzyka.

Jeżeli jednak zastanawiamy się nad założeniem lokaty bankowej musimy wiedzieć, że są one uważane za jedne z najbardziej bezpiecznych form oszczędzania. Oczywiście potencjał zysków z depozytów terminowych nie będzie tak wysoki jak w przypadku np. akcji czy funduszy inwestycyjnych, jednak faktycznie przy lokatach ryzyko straty kapitału jest o wiele mniejsze, z pewnością dlatego tak wiele osób z nich korzysta.

Ryzyko straty

Jeżeli decydujemy się przechować wszystkie swoje oszczędności na depozycie bankowym bądź też masz taki zamiar w przyszłości, z pewnością niejednokrotnie zadaliśmy sobie pytanie: Co będzie jeśli bank zbankrutuje? Czy w takiej sytuacji stracimy wszystkie swoje oszczędności?

Banki zazwyczaj zapewniają, że ich kondycja finansowa jest bardzo dobra i decydując się na lokatę w danej instytucji nie mamy powodów do obaw. Na polskim rynku jednak ciągle pojawiają się nowe oddziały banków, jak się jednak okazuje kryzysy dotykają również dużych podmiotów gospodarczych. Okazuje się że nawet bank może ogłosić bankructwo. Faktem jest jednak, że takie sytuacje są bardzo rzadkie. Powinniśmy jednak mimo wszystko zastanowić się, co by się stało, gdyby instytucja finansowa, w której powierzyliśmy nasze oszczędności, zbankrutowała.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny na ratunek

Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja, która odpowiada za bezpieczeństwo depozytów w krajowych bankach komercyjnych i spółdzielczych. W sytuacji kiedy dany bank złoży wniosek o ogłoszenie upadłości, Fundusz ten wypłaca klientom zwrot kapitału ulokowanego w banku wraz z odsetkami do łącznej wartości nieprzekraczającej równowartości 100 000 euro.

Bezpieczna lokata to kilka lokat

W sytuacji kiedy dysponujemy sporą kwotą pieniędzy, powinniśmy pomyśleć o ochronie kapitału i pomyśleć o ulokowaniu swoich oszczędności na kilku lokatach w różnych bankach. Z pewnością prawdopodobieństwo, że kilka komercyjnych banków upadnie w podobnym czasie jest nierealne. A poza tym nawet jeżeli ulokujemy mniej niż 100 000 euro w każdym banku, to nawet w tak niemożliwej sytuacji, jaką jest bankructwo kilku komercyjnych instytucji finansowych w tym samym czasie, z pewnością otrzymamy całość zdeponowanego kapitału.

Jeżeli zastanawiamy się nad założeniem lokaty bankowej i nie możemy zdecydować się którą z nich wybrać powinniśmy poszukać najlepszej lokaty ze stałym oprocentowaniem, warto w takiej sytuacji skorzystać z rankingu lokat i za pomocą takiego rankingu wybrać odpowiedni depozyt terminowy, dopasowany do naszych potrzeb i preferencji.

Jaką chwilówkę dla osób uzyskujących nieregularny dochód.

maj 17, 2019

Zapewne pamiętasz czasy, gdy wykazując chęć zawarcia umowy kredytowej, musiałeś udać się do oddziału banku, złożyć wniosek i czekać na rozpatrzenie. Obecnie cały proces jest znacznie uproszczony. Chwilówka może być nam udzielona nawet w kilka minut. Minimum formalności to znak rozpoznawczy prominentnych firm zapewniających wsparcie finansowe na polskim rynku. A co w monecie, kiedy uzyskujesz nieregularny dochód? Jak pożyczka okaże się skuteczna? Z pomocą przychodzi portal 17banków.com.

Jest rzeczą oczywistą, że osoby, które nie posiadają płynności w spłatach wcześniejszych zobowiązań, nie mogą otrzymać pozytywnej rekomendacji. Wpis o naszej zdolności kredytowej ujęty w Biurze Informacji Kredytowej może zawsze stawać nam na drodze po podjęcia się nawet drobnej chwilówki. Jednak istnieje rozwiązanie nawet w takiej sytuacji.

Każda firma pożyczkowa może dowolnie określać jaka zdolność kredytowa pozwala na zaufanie i powierzenie środków. Szybko można wywnioskować, że wymagania tak naprawdę mogą się okazać różne. Coraz częściej można znaleźć oferty, które proponują chwilówki i kredyty dla osób z zadłużeniem lub z negatywnym wpisem w BIK. I tu otwiera się szansa dla osób, które znalazły się w podbramkowej sytuacji. Oczywiście nigdy nie ma 100% pewności, że nasz wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie, ale jeżeli istnieje szansa, to warto ja wykorzystać.

Jak pożyczka będzie odpowiednia.

Chwilówka jest pożyczką krótkoterminową i w założeniu kredytobiorca powinien w wyznaczonym czasie np. 30 dni oddać całość pożyczonych środków. W momencie, kiedy nasze dochody nie są regularne, ta opcja okazuje się najbardziej realnym rozwiązaniem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przewidzieć naszej zdolności za dwa, trzy miesiące warto skoncentrować się na jednym. Plusem może również być fakt, spłaty kredytu w wyznaczonym czasie, a to wpłynie pozytywnie na naszą opinię w przyszłości. Podejmując się mniejszych kwot i regularne spłaty będą jak balsam dla naszej historii kredytowej.

Kiedy nie składać wniosku.

Kiedy nasze dochody są nieregularne w ekstremalnym stopniu pożyczka czy to w formie ratalnej, czy chwilówka o określonym okresie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nawet duża wysokość naszych dochodów nie będzie stanowić gwarancji, że będziemy zachowywać płynność i na bieżąco spłacać zobowiązanie. Rynek kredytowy posiada bardzo dużo możliwości, a to wymusza na klientach pewien poziom, który nie zawsze jest do przeskoczenia. Jako świadomy konsument i kredytobiorca musimy dbać o nasze bezpieczeństwo, by nie popaść w spiralę pożyczani i oddawania co ograbiłoby nas z czasu, energii i radości z życia.