Pomoc osoby trzeciej przy zaciąganiu kredytu

styczeń 13, 2017

Niekiedy dochodzi do sytuacji, w których przy zaciąganiu kredytu potrzebna jest pomoc osób trzecich. Nie ma w tym absolutnie niczego dziwnego, przecież bankom zależy na tym, aby podpisać umowę kredytową z wiarygodną w stu procentach osobą. Dzięki temu zachodzi zdecydowanie większe prawdopodobieństwo tego, iż człowiek zwróci bankowi należne pieniądze w wyznaczonym do tego terminie. Warto więc poszukać osoby trzeciej, gdy zajdzie taka konieczność i gdy będzie potrzebne w banku poręczenie kredytowe. Takie sytuacje czasami się zdarzają, zwłaszcza wtedy gdy dana osoba ma trudności ze zdobyciem zaświadczenia o zatrudnieniu lub jest po prostu osobą z niską zdolnością kredytową. To właśnie zdolność kredytowa jest w tym zakresie kluczowym elementem, bo tylko gdy jest ona wysoka nie będziemy potrzebować poręczeń kogoś z naszej rodziny lub znajomych, więc warto to dokładnie najpierw przeanalizować.

Kredyt gotówkowy to decyzja nad którą trzeba się zastanowić przed co najmniej kilka dni, aby być jej pewnym w stu procentach. Nie każdą osobę stać współcześnie na zaciągnięcie takiego kredytu i wtedy powstaje niemały problem, któremu trzeba jakoś przecież sprostać. Banki wymyśliły dla takich osób właśnie poręczenie kredytowe osoby trzeciej, która w razie potrzeby pomoże nam spłacać kredyt. Oczywiście jest to ostateczność, ponieważ w pierwszej kolejności należy starać się samodzielnie go spłacić na czas i zaoszczędzić kłopotów innym osobom. Z takim poręczeniem jednak zdecydowanie łatwiej jest uzyskać kredyt gotówkowy i przeznaczyć go na wybrany przez siebie cel.

Jak widać wyraźnie najpierw należy skupić się na tym, aby znaleźć potrzebną osobę, która będzie w banku naszym poręczycielem. Nie można ona mieć negatywnej historii kredytowej, ponieważ wtedy wcale nie będzie to działało na naszą korzyść i nasza zdolność kredytowa nie podniesie się. Trzeba więc znaleźć uczciwą osobę, która najlepiej jakby posiadała zatrudnienie w formie umowy o pracę, ponieważ wtedy zwiększa się nasze szanse na to, iż kredyt zostanie nam w szybkim tempie przyznany, a na to liczy przecież każdy kredytobiorca decydujący się na takie posunięcie. Takich osób może być nawet kilka, gdy nasza zdolność jest przerażająco mało, ale lepiej zadbać o jakość, a nie o ilość. Wszystko pod tym kątem będzie zależało od nas samych, a potem będzie trzeba jedynie czekać na proces weryfikacyjny, który przeprowadzi wykwalifikowany analityk finansowy. W razie pomocy kogoś bliskiego nie powinien on trwać zbyt długo i na pewno będzie dla zainteresowanych korzystny.